Jesteś tutaj: Home » Adventure Team » Fotograficzny smartfon LG G4

Fotograficzny smartfon LG G4

G4_Front_PL

Fotografowanie współczesnym smartfonem można porównać do fotografowania aparatem kompaktowym z niewymiennym obiektywem szerokokątnym. W tym względzie smartfon nie różni się od aparatu fotograficznego.  Jakość zdjęć będzie na podobnym lub wyższym poziomie. Dzieje się tak, dlatego, że sercem smartfona jest matryca fotograficzna dokładnie taka, jaką montuje się w prawdziwych aparatach. Aby wykorzystać potencjał matrycy, smartfony sa wyposażone w małe ale jasne i wysokiej klasy obiektywy. Otwór względny 1,8 w smartfonie LG G4 to świetny wynik, nawet jak na zaawansowane aparaty. Aby przybliżyć smartfony do aparatów można zapisywać zdjęcia w profesjonalnym formacie RAW. Podstawową różnicą pomiędzy smartfonem a aparatem jest obsługa tych urządzeń. Kadrujemy obraz na dużym i czytelnym ekranie zamiast na celowniku lub wizjerze.

20150104_011507

fot. Jacek Bonecki

 Dzięki temu mamy możliwość w pełni ocenić jakość obrazu, ostrość, kolor, jasność i kontrast. Jest to o tyle istotne, że zanim zrobimy zdjęcie już wiemy czy będzie ono dobrej jakości czy słabej. Jeśli obraz nie spełni naszych oczekiwań, możemy przy pomocy wielu narzędzi zmienić ustawienia aparatu tak by zdjęcie było dobre. W aparatach do tego służyły pokrętła i guziki. W smartfonie wykorzystujemy ekran dotykowy, jednak wciąż mamy pełną manualna kontrole nad kluczowymi funkcjami aparatu: ostrość, balans bieli, ekspozycja, czas otwarcia migawki, punkt ostrzenia. Można także przy pomocy ikonek na ekranie dotykowym wybrać tryby fotografowania, także HDR czy panoramę. Dzięki takiemu rozwiązaniu interfejsu, obsługa smartfona jest intuicyjna i szybka.

20150503_091027~2~2z

fot. Jacek Bonecki

Wzorem najlepszych aparatów nowoczesny smartfon jest wyposażony w szybki laserowy autofokus, który dobrze sobie radzi w trudnych warunkach takich jak zamglenie czy noc. Niezaprzeczalną zaletą smartfonów jest to, że zawsze mamy je przy sobie gotowe do pracy. Kiedy fotografujemy takim niewinnym urządzeniem nie wzbudzamy sensacji wokół własnej osoby. Dlatego właśnie wielu profesjonalnych fotografów wykorzystuje te urządzenia do dyskretnego fotografowania.

20150505_005246~2z

fot. Jacek Bonecki

 Materiały prasowe: LG Electronics