Jesteś tutaj: Home » Adventure Team » Jesteśmy już w Paznaun-Ischgl!

Jesteśmy już w Paznaun-Ischgl!

W 14 godzin przeskoczyliśmy naszymi Jeepami kawałek Polski, Czechy i niemal całą Austrię, bo ośrodek narciarski leży tuż przy granicy ze Szwajcarią. Pakując się, nie wierzyliśmy przez chwilę, że wszystkie nasze bagaże zmieszczą się do trzech samochodów. Jest dwunastu uczestników wyprawy, każdy musiał zabrać ciepłe ubrania na narty, kaski i inne rzeczy. Mamy też masę sprzętu fotograficznego. Wszystko udało się zapakować w pojemne bagażniki.

Marcin Mossakowski z Livealife.pl – Zdjęcie wykonane aparatem Olympus, fot. Jacek Bonecki

Laureat konkursu Łukasz Ciechanowski – fot. Jacek Bonecki, zdjęcie wykonane aparatem Olympus

P1011723

Laureatka konkursu Anna Lewańska – fot. Jacek Bonecki, zdjęcie wykonane aparatem Olympus

Trasa była długa, mogliśmy dokładnie przetestować możliwości samochodów. Mają różne wygodne rozwiązania, na przykład wycieraczki, światła i lusterka boczne ustawiają się automatycznie, jest też tempomat, czujnik martwej strefy i inne udogodnienia, które odciążają kierowcę w czasie jazdy.  

P1011958

Zdjęcie wykonane smartfonem LG G4, fot. Jacek Bonecki

 

Paznaun-Ischgl jest znany ze swego życia nocnego i przekonaliśmy się o tym na własne oczy, kiedy o północy z soboty na niedzielę wjeżdżaliśmy do miasteczka. Wszystkie hotele i knajpki – a jest ich tu zaskakująco dużo – były oświetlone, na ulicach tłoczno, ludzie rozbawieni. Zmrok zapada o tej porze roku dość szybko, ale pewne jest, że nudy nie będzie, kiedy wieczorem zejdziemy z gór w dolinę.

W miasteczku śniegu nie ma, na stokach leży około półmetrowa jego warstwa, poza tym trasy są dodatkowo dośnieżane. Zaczynamy ostro pierwszego dnia od nart biegowych, później narty zjazdowe, rakiety śnieżne, snowboard i inne wyzwania. Śledźcie nas codziennie na blogu, na facebooku Travelera i na naszym kanale You Tube.

P1011743

Ola z duzepodroze.pl, fot. Jacek Bonecki

P1012082

fot. Jacek Bonecki